Pożar w Szalowej

Pożar w Szalowej

Interwencje

Dnia 08.06.2014 r. zostaliśmy zadysponowani do pożaru do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Szalowa. Pożar rozpoczął się w części garażowej budynku, w której znajdował się również piec CO. Na miejscu zdarzenia pracowały po dwa zastępy z PSP Gorlice, OSP Łużna oraz OSP Szalowa. Nasze działania polegały na podaniu prądów wody do pomieszczenia zajętego przez ogień oraz wyłamaniu drzwi garażowych, ponieważ właściciel budynku nie był w stanie ich otworzyć. Ze względu na duże zadymienie pracowaliśmy w Aparatach Ochrony Dróg Oddechowych. Został również użyty agregat oddymiający. Na miejscu zastaliśmy jedną poszkodowaną osobę, kobietę która paliła w piecu, co było przyczyną powstania pożaru. Doznała Ona nie licznych poparzeń ciała, które nie zagrażały jej życiu i zdrowiu, a pomocy udzielił jej Zespół Ratownictwa Medycznego. Wstępnie straty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Łącznie w akcji brało udział 30 strażaków.

 

Autor: dh Dawid Kotowicz

Zdjęcia: www.luzna24.pl

© 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Publikacje zamieszczone na stronach są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Design by Piotr Wojna Chaussures Nike Pas Cher

Szukaj

Back to Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress