Akcja powodziowa

Akcja powodziowa

Interwencje

Ciężki tydzień w naszej jednostce rozpoczął się w dniu 15 maja 2014r. kiedy to zostaliśmy wezwani do powalonego drzewa na linie elektryczne. Po przyjeździe pogotowia energetycznego, naszym zadaniem było usunięcie drzewa, które zawisło na liniach.

W dniu następnym tj. 16 maja 2014r. kiedy to miała miejsce ulewa nasza praca rozpoczęła się około godziny 18:00. Zostaliśmy bowiem wezwani do miejscowości Jankowa ( gmina Bobowa ) gdzie to naszym zadaniem było usunięcie skutków nawałnicy, zabezpieczenie domów przed wodą poprzez ułożenie wałów z worków. Na miejsce również wezwaliśmy koparkę, aby udrożniła przepust. Około godziny 19:30 syrena zawyła kolejny raz. Tym razem zalewało miejscowość Łużna. Dwa zastępy z naszej jednostki od razu przystąpiły do działań, natomiast trzeci musiał wrócić z Jankowej. W naszej remizie zorganizowano punkt napełniania worków. Przywieziono piasek, worki, sznurki i inne potrzebne rzeczy. układając wały z worków zabezpieczaliśmy kolejne domy przed zalaniem. Nasze działania zakończyły, się około godziny 24:00.

Kolejne dni to zadania typu pompowania piwnic, studni z brudną wodą itp. Łącznie było 15 takich wyjazdów.

W imieniu wszystkich strażaków chciałbym podziękować wszystkim osobą, które w jakiś sposób przyczyniły się działań powodziowych.

© 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Publikacje zamieszczone na stronach są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Design by Piotr Wojna Chaussures Nike Pas Cher

Szukaj

Back to Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress