Pożar domu mieszkalnego w Łużnej

Pożar domu mieszkalnego w Łużnej

Interwencje

Dnia 15 kwietnia 2014r. ok. godziny 19:00 syreny w całej gminie głośno zawyły. Jak się okazało dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach otrzymał zgłoszenie o płonącym budynku mieszkalnym w miejscowości Łużna przysiółek Zaborówka. Ze względu na realne zagrożenie zostało zadysponowane wszystkie okoliczne jednostki.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy palący się budynek gospodarczy o konstrukcji drewnianej, bezpośrednio przylegający do domu mieszkalnego. Jak się okazało składowano w nim siano, gdzie prawdopodobnie zaczął się pożar. Działania polegały na ugaszeniu płonącego budynku i więźby dachowej. Przelaniu wodą siana składowanego w „szopie” oraz wysprzątaniu pogorzeliska.

Budynek opuściły wszelkie osoby, dzięki czemu nikt nie odniósł obrażeń. W akcji ratowniczo-gaśniczej udział brały m.in.: dwa zastępy z OSP Łużna, dwa z OSP Szalowa, OSP Biesna, OSP Wola Łużańska, jak również JRG Gorlice.

Obecny był także zespół pogotowia ratunkowego, policja oraz pogotowie energetyczne.

 

fot: gorlice24.pl

© 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Publikacje zamieszczone na stronach są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Design by Piotr Wojna Chaussures Nike Pas Cher

Szukaj

Back to Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress