Wizyta przedszkolaków z okazji Dnia Strażaka

Wizyta przedszkolaków z okazji Dnia Strażaka

INFO

Samorządowe Przedszkole w Łużnej od lat współpracuje z Ochotniczą Strażą Pożarną w Łużnej. 6 maja 2014 roku dzieci z przedszkola wraz z dyrektorem i wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do remizy strażackiej w Łużnej, bowiem 4 maja strażacy obchodzili swoje patronalne święto.
Z tej okazji przedszkolaki złożyły im życzenia, wręczyły kwiaty i laurki. Celem tej wycieczki było poszerzenie wiedzy przedszkolaków na temat tego trudnego i odpowiedzialnego zawodu.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i przybliżyło dzieciom zasady bezpieczeństwa w razie pożaru. Przedszkolaki utrwaliły sobie numer pod jaki należy dzwonić i jakie informacje przekazać wzywając pomocy straży pożarnej. Dzieci miały też okazję zobaczyć sprzęt potrzebny strażakom do ich pracy, między innymi ubranie wraz z butlą tlenową i maską, z zaciekawieniem oglądały też węże, prądownice i inne elementy wyposażenia wozów strażackich. Mogły również przymierzyć hełmy strażackie.  Ale największą atrakcją wycieczki była przejażdżka wozem strażackim. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektórzy z uczestników tego wydarzenia, gdy osiągną odpowiedni wiek, zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom. Miłym końcowym akcentem spotkania było wręczenie dzieciom upominków.

 

Fotogaleria w późniejszym terminie.

© 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Publikacje zamieszczone na stronach są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Design by Piotr Wojna Chaussures Nike Pas Cher

Szukaj

Back to Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress