Coraz wyższy poziom wyszkolenia naszych druhów

Coraz wyższy poziom wyszkolenia naszych druhów

INFO

Od 11 stycznia do 03 lutego  2014 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Gorlicach przeprowadzono jednoetapowe szkolenie podstawowe dla ratowników-strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych. Celem szkolenia było przygotowanie ich do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań ratowniczo-gaśniczych.

Szkolenie obejmowało 112 godzin lekcyjnych, zajęcia odbywały w siedzibie KP PSP w Gorlicach, prowadzone były przez strażaków PSP z Gorlic. W kursie uczestniczyli druhowie: Kotowicz Wiesław, Kotowicz Dawid, Kotowicz Dominik, Sikora Daniel oraz Radzik Szymon. Podczas intensywnego szkolenia, strażacy-ochotnicy poznali zasady  organizacji ochrony przeciwpożarowej, podstawowe obowiązki strażaka w świetle przepisów BHP, taktykę działań gaśniczych, działania ratownicze podczas zdarzeń, organizacja łączności oraz organizację i funkcjonowanie jednostek operacyjno–technicznych. Kurs zakończył się egzaminami teoretycznym i praktycznym w dniu 03.02.2014 roku. Wszyscy druhowie pozytywnie ukończyli kurs, tym samym uzyskując uprawnienia do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

 

Dodatkowo w dniu 03 marca egzaminem odbywającym się w Komendzie Powiatowej PSP  w Gorlicach zakończyło się szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP. Celem szkolenia było nabycie umiejętności do prowadzenia czynności ratowniczych w czasie zdarzeń na drogach.

Kursanci doskonalili swoje umiejętności podczas zajęć praktycznych z wykorzystaniem samochodów ze złomowiska. Podczas egzaminu druhowie musieli zaliczyć test wiedzy teoretycznej a także prawidłowo przeprowadzić symulowaną akcję ratownictwa drogowego.

Na kurs zostało wysłanych pięciu druhów z naszej jednostki. Są to:
Rączkowski Mariusz, Kotowicz Dawid, Kotowicz Dominik, Sikora Daniel oraz Ćwiklik Dawid. Wszyscy zakończyli egzamin pozytywnym wynikiem na zaświadczeniu.

Jednostka nasza może pochwalić się coraz większym poziomem wyszkolenia druhów od których często zależy życie innych osób.

© 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Publikacje zamieszczone na stronach są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Design by Piotr Wojna Chaussures Nike Pas Cher

Szukaj

Back to Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress