Ferie z OSP Łużna 2014

Ferie z OSP Łużna 2014

Bez kategorii

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łużnej wraz z MDP przygotowali wspólny projekt pod hasłem „Ferie z OSP Łużna”. Był on realizowany w pierwszym tygodniu ferii od 03.02 – 07.02.2014 roku w remizie OSP i skierowany został do dzieci i młodzieży z Łużnej. Zajęcia odbywały się codziennie w godzinach od 9.00 – 13.00.

Inicjatywa aktywnych ferii spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Plan zajęć został solidnie i szczegółowo przygotowany, tak aby uczestnicy przeżyli czas ferii w interesujący, a przede wszystkim aktywny sposób. Każdy dzień związany był z inną tematyką.. W ramach zajęć „pociechy” miały do dyspozycji gry planszowe, stanowiska plastyczne oraz sportowe (tenis stołowy). Codzienne spotkania związane były z odkrywaniem tajemnic Ochotniczej Straży Pożarnej w Łużnej, w którym pomagali tutejsi druhowie.

Dzień pierwszy miał na celu zapoznanie dzieci z regulaminem zajęć oraz z zawiązaniem więzi między organizatorami i uczestnikami. Strażacy bardzo dokładnie pokazali sprzęt znajdujący się w jednostce, wytłumaczyli do czego służy i jak go używać.
Dzień drugi poświęcony był wyłącznie Straży Pożarnej. Uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z profesjonalnym sprzętem gaśniczym. W zajęciach uczestniczyło również kilku starszych druhów, którzy zademonstrowali stroje bojowe oraz przeprowadzili musztrę. Na koniec remize odwiedził przedstawiciel JRG Gorlice st.asp. Jarosław Augustyn

 

W kolejnych dniach organizowane były także: zawody sportowe, tor przeszkód, zajęcia plastyczne oraz seanse filmowe.
W ostatnim dniu przeprowadzono konkurs wiedzy pożarniczej oraz rozdano dyplomy i nagrody.

Pomysł i organizacja „Ferie z OSP Łużna” okazał się bardzo trafiony i najprawdopodobniej będzie on realizowany także w przyszłych latach.

Fotorelacja w późniejszym terminie.

© 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Publikacje zamieszczone na stronach są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Design by Piotr Wojna Chaussures Nike Pas Cher

Szukaj

Back to Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress