Podsumowanie roku 2013

Z nadejściem Nowego Roku chcielibyśmy państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia, aby ten rok był jeszcze lepszy od poprzedniego. Życzymy również wszelkiej pomyślności sukcesów w życiu oraz spełnienia najskrytszych marzeń.

Rozpoczynający się rok to również czas na podsumowanie działalności naszej Ochotniczej Straży Pożarnej w roku poprzednim. Na początku ważne wydarzenia w naszej jednostce:

-Poświęcenie nowego wozu bojowego (19 maja 2013r.)
-Wręczono odznaczenie Złoty Znak Związku dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łużnej za wieloletnią, ofiarną działalność dla dobra społeczeństwa Rzeczpospolitej Polskiej (15.09.2013r.)
-I FESTYN STRAŻACKI (11.08.2013r.)
-Otrzymanie sprzętu hydraulicznego firmy WEBER (31.10.2013r.)

Strażacy z naszej jednostki w poprzednim roku interweniowali 20 razy w tym:

Pożar budynku – 2 razy
Pożar kontenera – 1 raz
Pożar traw – 3 razy
Pożar samochodu – 1 raz
Wypadek drogowy – 6 razy
Usuwanie zanieczyszczeń z jezdni – 1 raz
Zabezpieczenie lądowiska śmigłowca LPR – 1 raz
Pompowanie zalanych piwnic, garaży oraz podwórek – 4 razy
Zabezpieczenie walącej się stodoły – 1 raz

Ponadto w roku 2013 rozpoczęliśmy rozprowadzanie kalendarzy strażackich na 2014r. Pieniądze które udało nam się zebrać przy tej okazji, zostały spożytkowane na zakup 6 hełmów strażackich Calisia Vulcan typ 102 ST oraz 18 nowych szafek do garażu na ubrania specjalne oraz koszarowe.

W roku 2013 Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Łużnej zapisało się 7 druhów oraz 2 druhny. Są to następujące osoby:

Joanna Sarkowicz
Dominika Turska
Piotr Wojna
Łukasz Orlik
Dominik Kotowicz
Dawid Kotowicz
Daniel Sikora
Krystian Niemasik
Łukasz Niemaszyk

Dziękujemy wszystkim sponsorom za wspieranie naszej jednostki,  druhom odpowiedzialnym za stronę WWW oraz wszystkim mieszkańcom Łużnej, za miłe przyjęcie strażaków roznoszących kalendarze.

Autor: dh Piotr Wojna