Spotkanie przedszkolaków ze strażakami

Spotkanie przedszkolaków ze strażakami

Bez kategorii

Samorządowe Przedszkole w Łużnej od lat współpracuje z Ochotniczą Strażą Pożarną w Łużnej. 10 maja 2013 roku dzieci z przedszkola wraz z dyrektorem i wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do remizy strażackiej w Łużnej, bowiem 4 maja strażacy obchodzili swoje patronalne święto.
Z tej okazji przedszkolaki złożyły im życzenia, wręczyły kwiaty i laurki. Celem tej wycieczki było poszerzenie wiedzy przedszkolaków na temat tego trudnego i odpowiedzialnego zawodu.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i przybliżyło dzieciom zasady bezpieczeństwa w razie pożaru. Przedszkolaki utrwaliły sobie numer pod jaki należy dzwonić i jakie informacje przekazać wzywając pomocy straży pożarnej. Dzieci miały też okazję zobaczyć sprzęt potrzebny strażakom do ich pracy, między innymi ubranie wraz z butlą tlenową i maską, z zaciekawieniem oglądały też węże, prądownice i inne elementy wyposażenia wozów strażackich. Mogły również przymierzyć hełmy strażackie. Pod pomnikiem świętego Floriana wraz ze strażakami zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Ale największą atrakcją wycieczki była przejażdżka wozem strażackim. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektórzy z uczestników tego wydarzenia, gdy osiągną odpowiedni wiek, zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom. Miłym końcowym akcentem spotkania było wręczenie dzieciom upominku – pluszowego słonia ubranego w kamizelkę strażacką oraz soczków i słodyczy.

© 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Publikacje zamieszczone na stronach są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Design by Piotr Wojna Chaussures Nike Pas Cher

Szukaj

Back to Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress