Przekazanie sprzętu hydraulicznego

Przekazanie sprzętu hydraulicznego

Bez kategorii

Dzień 28 października to dla naszej jednostki wielkie wydarzenie, bowiem to właśnie tego dnia nastąpiło przekazanie tak długo oczekiwanego sprzętu hydraulicznego WEBER. Sprzęt ten służy m.in. do rozcinania karoserii samochodowej podczas wypadków, w celu wydostania poszkodowanych.
Zakup takiego sprzętu z pewnością ułatwi działania w wielu akcjach ratowniczych.
W skład sprzętu wchodzi tzw, urządzenie kombi (nożyco-rozpieraki) SPS 400, pompa hydrauliczna z możliwością podłączenia dwóch urządzeń oraz wąż hydrauliczny. Dodatkowo dzięki uprzejmości firmy WEBER RESCUE nasza jednostka dostała narzędzie HALLIGAN-TOOL, za co serdecznie dziękujemy. Jest to również nieoceniony sprzęt przy różnego rodzaju działaniach ratowniczo-gaśniczych.
Jak wiadomo każda sekunda podczas wypadku jest na wagę życia. Dzięki takiemu właśnie sprzętowi ten czas na pewno znacząco się skróci. Miejmy jednak nadzieję że nie będzie on zbyt często używany.

Zakup ten był możliwy dzięki środkom pozyskanych ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Urzędu Gminy Łużna oraz wkładowi własnemu.

 

Autor: dh Dawid Kotowicz

© 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Publikacje zamieszczone na stronach są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Design by Piotr Wojna Chaussures Nike Pas Cher

Szukaj

Back to Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress