Pożar Samochodu osobowego Volkswagen Sharan

Pożar Samochodu osobowego Volkswagen Sharan

Bez kategorii

Dzisiaj (tj.23.08) około godziny 15:30 w miejscowości Łużna, przysiółek „Zaborówka” doszło do zapalenia się samochodu osobowego. Pojazd, którym podróżowało pięć osób, prawie doszczętnie spłonął. Zdarzenie miało miejsce na drodze gminnej prowadzącej w kierunku Szalowej przysiółek „Bochnia”. Wg relacji świadków samochód marki Volkswagen Sharan zaczął się palić od komory silnika. Pomoc wezwał młody mężczyzna z Szalowej, który jak się okazało należy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Szalowej.

- Początkowo był widoczny dym ulatniający się z przodu samochodu, dlatego aby stwierdzić skąd i dlaczego się wydobywa otworzyłem maskę - opowiada Wojciech Bara, mieszkaniec Szalowej, który jako pierwszy udzielił pomocy. Gdy tylko zobaczyłem ogień, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 wezwałem fachową pomoc. Wspólnie z kierującą chcieliśmy zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia jednak gaśnica, która znajdowała się w samochodzie została przypadkiem uszkodzona.

Pierwsza na miejscu wypadku była jednostka OSP Łużna zaraz za nią przyjechał zastęp JRG w Gorlicach. Akcja zakończyła się kilka minut po godzinie 17. W wyniku pożaru samochodu nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Warto podkreślić tutaj rolę młodego człowieka, który wiedział jak zachować się podczas takiego zdarzenia. Nie zależnie czy była to wiedza wyniesiona z ćwiczeń oraz akcji Ochotniczej Straży Pożarnej czy też zdobyta w szkole należą się mu słowa uznania.

fot. Michał Niemaszyk
Żródło: www.luzna24.pl

© 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Publikacje zamieszczone na stronach są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Design by Piotr Wojna Chaussures Nike Pas Cher

Szukaj

Back to Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress