Gminne dożynki w Biesnej

Gminne dożynki w Biesnej

Bez kategorii

Dnia 15 sierpnia w Biesnej odbyły się gminne Dożynki. Uroczystości rozpoczęła uroczysta msza święta sprawowana przez ks. Wojciecha Wątrobę oraz ks. prałata Józefa Zabrzeńskiego. Po niej miejsce miały obrzędy Dożynkowe, które jak co roku poprowadził Pan Henryk Waląg. Zaprezentowane zostały wieńce wykonane przez kobiety z kół gospodyń wiejskich oraz różnego rodzaju stowarzyszenia.

Nie zabrakło również wieńca OSP Łużna, który wręczyliśmy Panu Wójtowi w podziękowaniu za wkład jaki przekazuje naszej jednostce. Podczas uroczystego wręczenia, naczelnik OSP Łużna, Druh Bogdan Kotowicz podziękował również księdzu Józefowi Zabrzeńskiemu, za wszystkie lata posługi w naszej parafii. Również ks. prałat został obdarowany wieńcem dożynkowym, wykonanym przez koło gospodyń wiejskich z Łużnej.

Następnie miejsce miała część artystyczna, w której wystąpiła Orkiestra Dęta z Siedlisk oraz Ferajna Makuli. Gminne Dożynki zakończyła zabawa taneczna z zespołem Bayer MAX.

 

Autor: dh. Dawid Kotowicz

Fot: S. Gaweł

© 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Publikacje zamieszczone na stronach są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Design by Piotr Wojna Chaussures Nike Pas Cher

Szukaj

Back to Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress