Poświęcenie nowego wozu bojowego

Poświęcenie nowego wozu bojowego

Bez kategorii

Dnia 19 maja, nasza jednostka świętowała poświęcenie nowego wozu bojowego Mercedes-Benz Atego. Uroczystość rozpoczęła ceremonialna msza święta, sprawowana przez ks. proboszcza Stanisława Kubonia. Ksiądz w swoim kazaniu mówił przede wszystkim o wyrzeczeniach i poświęceniach strażaków podczas służby sprawowanej dla ratowania życia ludzkiego. W mszy licznie uczestniczyli ochotnicy ze strazy pożarnej oraz poczty sztandarowe z okolicznych jednostek OSP, takich jak Szalowa, Biesna czy Wola Łużańska. Po nabożeństwie na, parkingu przy kościele nastąpiło poświęcenie nowego samochodu oraz sprzętu znajdującego się na jego wyposażeniu, aby dobrze sprawował się w posłudze innym ludziom.

Dalsze uroczystości miały miejsce w remizie OSP Łużna, na którym swoje przemówienie wygłosił wójt naszej gminy, Kazimierz Krok oraz przewodnicząca Rady Gminy, Maria Myśliwiec. Wszystkich zebranych gości przywitali prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Łużnej, Stanisław Radzik i naczelnik, Bogdan Kotowicz. Swój głos zabrali również księża z parafii oraz przedstawiciel PSP w Gorlicach mł. kpt. Piotr Ostrowski.
Po oficjalnej części, impreza została przeniesiona na stadion w Łużnej, gdzie zostały rozegrane mecze piłki nożnej pomiędzy okolicznymi jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych.

Nowy wóz bojowy to dla naszej jednostki nieoceniony skarb. Jest to jeden z najnowocześniejszych samochodów, w pełni wyposażany i przystosowany do ratowania życia oraz mienia ludzkiego. Nabytek z pewnością przełoży się na poprawę bezpieczeństwa nie tylko strażaków, ale też mieszańców naszej gminy. Jedyną rzeczą, na którą czekają druhowie OSP Łużna jest sprzęt hydrauliczny, służący do rozcinania samochodów podczas wypadków w celu wydostania poszkodowanych, którego w obecnej chwili brak na wyposażeniu pojazdu. Jednak ma to się zmienić już w najbliższym czasie.

 autorzy: Dominika T.
                   Dawid K.

© 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Publikacje zamieszczone na stronach są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Design by Piotr Wojna Chaussures Nike Pas Cher

Szukaj

Back to Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress