Podtopienia i stan klęski żywiołowej w Łużnej

Podtopienia i stan klęski żywiołowej w Łużnej

Bez kategorii

Dni 11 oraz 12 czerwca to dla nas bardzo pracowite dni. To wtedy dochodziło do wielu podtopień garaży, piwnic czy budynków gospodarczych. Nasza jednostka była również wzywana do wypompowania wody ze studzienek kanalizacyjnych, które nie były w stanie gromadzić tak dużych ilości wody. Strażacy zostali także wezwani aby usunąć powalone drzewo, które blokowało ruch na jednej z dróg w naszej miejscowości. Wszystko to za sprawą intensywnych opadów deszczu. Stan wód w rzekach znacznie się podniósł.
Dnia 11 czerwca, w naszej gminie ogłoszony został stan klęski żywiołowej. Jednostka została postawiona w stan gotowości bojowej. Zarówno kolejnego dnia sytuacja nie uległa zmianie. Nasi strażacy zostali wezwani do jednostki o godzinie 7.30. Wyjazd dotyczył wypompowania wody z zalanej piwnicy.
Ochotnicy znów spędzili cały dzień w strażnicy gdzie czekali na kolejne wezwania i wyjeżdżali by pomóc poszkodowanym.

Warto dodać że w ciągu tych dwóch dni, w naszym powiecie odnotowano ok 100 interwencji. W działaniach tych łącznie udział brało 604 strażaków oraz 112 samochodów bojowych.

 

autorzy: Dominika T.
Dawid K.

 

 

© 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Publikacje zamieszczone na stronach są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Design by Piotr Wojna Chaussures Nike Pas Cher

Szukaj

Back to Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress