W sylwestrową noc ostrożnie z fajerwerkami

W sylwestrową noc ostrożnie z fajerwerkami

INFO

Do Sylwestra pozostały już tylko dwa dni. Wiele osób przygotowuje się do witania Nowego Roku, kupując różnego rodzaju środki pirotechniczne. Należy jednak pamiętać, że są to materiały niebezpieczne, które wymagają zachowania szczególnych środków ostrożności.

- Na pewno sprzedaż fajerwerków wyłącznie osobom pełnoletnim to jest ten element, który musi zostać spełniony. Ponadto fajerwerki, które kupujemy, muszą mieć bezwarunkowo instrukcję obsługi w języku polskim. Osoba, która odpala fajerwerki, musi się wcześniej z taką instrukcją zapoznać

W sylwestrową noc o północy, wychodząc na dwór, często zabieramy ze sobą szampana, fajerwerki i pustą butelkę, by umieścić w niej petardę. Jest to bardzo niebezpieczna praktyka. – Jeśli mamy rakietę, która startuje w górę, musimy wbić ją w ziemię czy też przymocować w inny sposób zapewniający jej stabilność. Musimy przy tym pamiętać, że istnieje zakaz odpalania fajerwerków z okien, balkonów i tarasów – przypomina rzecznik prasowy Straży Pożarnej.

Ważne jest, by osoba, która odpala fajerwerki, była trzeźwa – najpierw petardy, później szampan.  przypominamy o kilku innych zasadach, których należy przestrzegać w sylwestrową noc: – Bezwzględnie należy stosować się do norm odległościowych – 15 – 20 metrów to jest minimum, które musimy zachować. Ponadto nie podchodzimy do zestawu, który już wystrzelił przez co najmniej 15 minut, nawet jeśli się okaże, że fajerwerki nie wypaliły.

Zdrowy rozsądek to podstawa bezpiecznej sylwestrowej zabawy. Aby uniknąć poparzeń oraz pożarów zachowajmy szczególną ostrożność, stosując się do zasad bezpieczeństwa.

© 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Publikacje zamieszczone na stronach są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Design by Piotr Wojna Chaussures Nike Pas Cher

Szukaj

Back to Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress