rolex replica replica rolex best rolex knockoffs best rolex knockoffs best swiss replica rolex best swiss replica rolex best swiss rolex replicas best swiss rolex replicas cheapest rolex replica cheapest rolex replica copies rolex copies rolex knockoff rolex watches knockoff rolex watches quality rolex replica quality rolex replica replica rolex watches paypal replica rolex watches paypal rolex copy watch rolex copy watch copy watch for sale copy watch for sale prom dress online designer evening dresses online fake omega

Akcja powodziowa 2014

Ciężki tydzień w naszej jednostce rozpoczął się w dniu 15 maja 2014r. kiedy to zostaliśmy wezwani do powalonego drzewa na linie elektryczne. Po przyjeździe pogotowia energetycznego, naszym zadaniem było usunięcie drzewa, które zawisło na liniach. Czytaj dalej »

Wizyta przedszkolaków z okazji Dnia Strażaka

Samorządowe Przedszkole w Łużnej od lat współpracuje z Ochotniczą Strażą Pożarną w Łużnej. 6 maja 2014 roku dzieci z przedszkola wraz z dyrektorem i wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do remizy strażackiej w Łużnej, bowiem 4 maja strażacy obchodzili swoje patronalne święto. Czytaj dalej »

Pożar domu mieszkalnego w Łużnej

Dnia 15 kwietnia 2014r. ok. godziny 19:00 syreny w całej gminie głośno zawyły. Jak się okazało dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach otrzymał zgłoszenie o płonącym budynku mieszkalnym w miejscowości Łużna przysiółek Zaborówka. Ze względu na realne zagrożenie zostało zadysponowane wszystkie okoliczne jednostki. Czytaj dalej »

Podsumowanie roku 2013

Z nadejściem Nowego Roku chcielibyśmy państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia, aby ten rok był jeszcze lepszy od poprzedniego. Rozpoczynający się rok to również czas na podsumowanie działalności naszej Ochotniczej Straży Pożarnej w roku poprzednim. Na początku ważne wydarzenia w naszej jednostce: Czytaj dalej »

 

Category Archives: Dawid Kotowicz

Podnosimy kwalifikacje

ratownictwo-medyczne_polow480px

Nasza jednostka od pewnego czasu systematycznie rozwija się. Doposażamy się w nowy sprzęt, który ułatwia nam działania ratownicze, a także uczestniczymy w różnego rodzaju kursach i szkoleniach. W dniach od 6 do 22 czerwca, w budynku naszej remizy odbywał się kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, dla strażaków ochotników z Powiatu Gorlickiego. Zajęcia odbywały się w piątki, soboty oraz niedziele. Wysoki poziom tego szkolenia potwierdza fakt iż wykładowcami byli członkowie zespołu Ratownictwa Medycznego z wieloletnim doświadczeniem, którzy w perfekcyjny sposób nauczyli nas jak najlepiej pomóc poszkodowanemu a także udzielili wielu cennych wskazówek.

Pożar w Szalowej

luzna2

Dnia 08.06.2014 r. zostaliśmy zadysponowani do pożaru do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Szalowa. Pożar rozpoczął się w części garażowej budynku, w której znajdował się również piec CO. Na miejscu zdarzenia pracowały po dwa zastępy z PSP Gorlice, OSP Łużna oraz OSP Szalowa. Nasze działania polegały na podaniu prądów wody do pomieszczenia zajętego przez ogień oraz wyłamaniu drzwi garażowych, ponieważ właściciel budynku nie był w stanie ich otworzyć. Ze względu na duże zadymienie pracowaliśmy w Aparatach Ochrony Dróg Oddechowych. Został również użyty agregat oddymiający.

Pożar budynku gospodarczego w Biesnej

mIMG_5582

Dnia 06.06.2014 r nasz jednostka została zadysponowana do pożaru świeżego siana w miejscowości Biesna. Pożar rozpoczął się na wozie drabiniastym, na którym znajdowało się świeże siano. Pożar udało się szybko opanować, przez co straty były nieznaczne.

Wczoraj tj. 11.06.2014 r. o godzinie 23.50 ponownie zostaliśmy wezwani do pożaru tego samego budynku. Tym razem po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastęp naszych druhów zastał budynek w całości zajęty płomieniami. Na miejscu pojawiły się dwa nasze zastępy. Działania polegały głównie na podaniu prądu wody w natarciu oraz obronie, a także zaopatrzeniu wodnym. W pobliżu miejsca pożaru znajdował się inny, nowo wybudowany budynek gospodarczy, który zabezpieczaliśmy przed zajęciem go płomieniami, przez podanie prądu wody.

Zostań jednym z nas!

DSC_0005

Masz ukończone 18 lat? Chcesz zrobić coś dla innych? Jeśli lubisz czuć adrenalinę, która towarzyszy strażakom podczas akcji, wstąp w szeregi czynnych członków naszej jednostki. Chętnych zapraszamy do odwiedzenia naszej remizy w soboty od godziny 18. Z chęcią oprowadzimy Cię po jednostce, zaprezentujemy sprzęt, oraz udzielimy wszelkich dodatkowych informacji.

Odszedł dh Marian Kostrzewa

oie_3114720I985GjDk

Z wielką przykrością i ubolewaniem pragniemy Państwu przekazać wiadomość że dnia 30.10.2013r. zmarł jeden z długoletnich strażaków OSP Łużna – druh Marian Kostrzewa, osoba wrażliwa na krzywdę innych, służąca lokalnej społeczności, gotowa do poświęceń dla dobra innych ludzi.
Pogrzeb odbędzie się 2 listopada o godzinie 14, w kościele pw. św. Marcina Biskupa w Łużnej.

Składamy wyrazy współczucia Rodzinie oraz Bliskim Zmarłego.

Przekazanie sprzętu hydraulicznego

sps400_foto1_web

Dzień 28 października to dla naszej jednostki wielkie wydarzenie, bowiem to właśnie tego dnia nastąpiło przekazanie tak długo oczekiwanego sprzętu hydraulicznego WEBER. Sprzęt ten służy m.in. do rozcinania karoserii samochodowej podczas wypadków, w celu wydostania poszkodowanych.
Zakup takiego sprzętu z pewnością ułatwi działania w wielu akcjach ratowniczych.
W skład sprzętu wchodzi tzw, urządzenie kombi (nożyco-rozpieraki) SPS 400, pompa hydrauliczna z możliwością podłączenia dwóch urządzeń oraz wąż hydrauliczny. Dodatkowo dzięki uprzejmości firmy WEBER RESCUE nasza

Małopolska Pielgrzymka Strażacka Kraków-Łagiewniki

PA208987

20 października 2013 roku to dzień liturgicznego wspomnienia bł. Jana Pawła II. W tym dniu miała również miejsce pielgrzymka strażaków województwa Małopolskiego do Sanktuarium w Łagiewnikach. Uroczystą mszę świętą poprzedził apel na placu kościelnym, podczas którego złotym medalem ZOSP RP uhonorowany został Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. Warto dodać iż jest to najwyższe strażackie odznaczenie. Aktu uhonorowania dokonał Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych – dh. Waldemar Pawlak. Kardynał otrzymał również Złotą Tarczę Oddziału Małopolskiego ZOSP RP. 

Gminne dożynki w Biesnej

11.08.13r. 027

Dnia 15 sierpnia w Biesnej odbyły się gminne Dożynki. Uroczystości rozpoczęła uroczysta msza święta sprawowana przez ks. Wojciecha Wątrobę oraz ks. prałata Józefa Zabrzeńskiego. Po niej miejsce miały obrzędy Dożynkowe, które jak co roku poprowadził Pan Henryk Waląg. Zaprezentowane zostały wieńce wykonane przez kobiety z kół gospodyń wiejskich oraz różnego rodzaju stowarzyszenia.

Gminne zawody sportowo-pożarnicze oraz I festyn strażacki

zawody

Dnia 11 sierpnia w naszej miejscowości miały miejsce gminne zawody sportowo-pożarnicze organizowane przez OSP Bieśnik, w których udział wzięły drużyny OSP z miejscowości  Biesna, Wola Łużańska, Szalowa, Mszanka, Bieśnik oraz Łużna. Odbyły się one na stadionie sportowym w Łużnej.  Zawody podzielone były na dwie części, czyli sztafeta oraz tak zwana „bojówka”.

Pokaz sprzętu hydraulicznego

pokaz

Dzisiejszego dnia tj. 6 lipca 2013r. na terenie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach odbyły się pokazy sprzętu hydraulicznego. Przedstawiciele różnych firm prezentowali swoją ofertę oraz omawiali zalety swoich produktów.  Grupa druhów z naszej jednostki również w nich uczestniczyła, ponieważ w krótkim czasie planowany jest zakup takiego sprzętu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress