rolex replica replica rolex best rolex knockoffs best rolex knockoffs best swiss replica rolex best swiss replica rolex best swiss rolex replicas best swiss rolex replicas cheapest rolex replica cheapest rolex replica copies rolex copies rolex knockoff rolex watches knockoff rolex watches quality rolex replica quality rolex replica replica rolex watches paypal replica rolex watches paypal rolex copy watch rolex copy watch copy watch for sale copy watch for sale prom dress online designer evening dresses online fake omega

Zostań jednym z nas!

Masz ukończone 18 lat? Chcesz zrobić coś dla innych? Jeśli lubisz czuć adrenalinę, która towarzyszy strażakom podczas akcji, wstąp w szeregi czynnych członków naszej jednostki. Chętnych zapraszamy do odwiedzenia naszej remizy w soboty od godziny 18. Czytaj dalej »

Ferie z OSP Łużna 2014

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łużnej wraz z MDP przygotowali wspólny projekt pod hasłem „Ferie z OSP Łużna”. Był on realizowany w pierwszym tygodniu ferii od 03.02 – 07.02.2014 roku w remizie OSP i skierowany został do dzieci i młodzieży z Łużnej. Zajęcia odbywały się codziennie w godzinach od 9.00 – 13.00. Czytaj dalej »

OSP Łużna wspomagała WOŚP

Tego roku nasza jednostka również grała dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wystawiliśmy na aukcje internetowe cztery zabytkowe hełmy oraz możliwość udziału w ćwiczeniach jednostki. Łącznie zebraliśmy 249,77 zł. Cała ta kwota została przekazana na WOŚP. Serdecznie dziękujemy licytującym oraz druhom za pomysł i wystawienie aukcji. Czytaj dalej »

Podsumowanie roku 2013

Z nadejściem Nowego Roku chcielibyśmy państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia, aby ten rok był jeszcze lepszy od poprzedniego. Rozpoczynający się rok to również czas na podsumowanie działalności naszej Ochotniczej Straży Pożarnej w roku poprzednim. Na początku ważne wydarzenia w naszej jednostce: Czytaj dalej »

 

Category Archives: Dawid Kotowicz

Zostań jednym z nas!

DSC_0005

Masz ukończone 18 lat? Chcesz zrobić coś dla innych? Jeśli lubisz czuć adrenalinę, która towarzyszy strażakom podczas akcji, wstąp w szeregi czynnych członków naszej jednostki. Chętnych zapraszamy do odwiedzenia naszej remizy w soboty od godziny 18. Z chęcią oprowadzimy Cię po jednostce, zaprezentujemy sprzęt, oraz udzielimy wszelkich dodatkowych informacji.

Odszedł dh Marian Kostrzewa

oie_3114720I985GjDk

Z wielką przykrością i ubolewaniem pragniemy Państwu przekazać wiadomość że dnia 30.10.2013r. zmarł jeden z długoletnich strażaków OSP Łużna – druh Marian Kostrzewa, osoba wrażliwa na krzywdę innych, służąca lokalnej społeczności, gotowa do poświęceń dla dobra innych ludzi.
Pogrzeb odbędzie się 2 listopada o godzinie 14, w kościele pw. św. Marcina Biskupa w Łużnej.

Składamy wyrazy współczucia Rodzinie oraz Bliskim Zmarłego.

Przekazanie sprzętu hydraulicznego

sps400_foto1_web

Dzień 28 października to dla naszej jednostki wielkie wydarzenie, bowiem to właśnie tego dnia nastąpiło przekazanie tak długo oczekiwanego sprzętu hydraulicznego WEBER. Sprzęt ten służy m.in. do rozcinania karoserii samochodowej podczas wypadków, w celu wydostania poszkodowanych.
Zakup takiego sprzętu z pewnością ułatwi działania w wielu akcjach ratowniczych.
W skład sprzętu wchodzi tzw, urządzenie kombi (nożyco-rozpieraki) SPS 400, pompa hydrauliczna z możliwością podłączenia dwóch urządzeń oraz wąż hydrauliczny. Dodatkowo dzięki uprzejmości firmy WEBER RESCUE nasza

Małopolska Pielgrzymka Strażacka Kraków-Łagiewniki

PA208987

20 października 2013 roku to dzień liturgicznego wspomnienia bł. Jana Pawła II. W tym dniu miała również miejsce pielgrzymka strażaków województwa Małopolskiego do Sanktuarium w Łagiewnikach. Uroczystą mszę świętą poprzedził apel na placu kościelnym, podczas którego złotym medalem ZOSP RP uhonorowany został Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. Warto dodać iż jest to najwyższe strażackie odznaczenie. Aktu uhonorowania dokonał Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych – dh. Waldemar Pawlak. Kardynał otrzymał również Złotą Tarczę Oddziału Małopolskiego ZOSP RP. 

Gminne dożynki w Biesnej

11.08.13r. 027

Dnia 15 sierpnia w Biesnej odbyły się gminne Dożynki. Uroczystości rozpoczęła uroczysta msza święta sprawowana przez ks. Wojciecha Wątrobę oraz ks. prałata Józefa Zabrzeńskiego. Po niej miejsce miały obrzędy Dożynkowe, które jak co roku poprowadził Pan Henryk Waląg. Zaprezentowane zostały wieńce wykonane przez kobiety z kół gospodyń wiejskich oraz różnego rodzaju stowarzyszenia.

Gminne zawody sportowo-pożarnicze oraz I festyn strażacki

zawody

Dnia 11 sierpnia w naszej miejscowości miały miejsce gminne zawody sportowo-pożarnicze organizowane przez OSP Bieśnik, w których udział wzięły drużyny OSP z miejscowości  Biesna, Wola Łużańska, Szalowa, Mszanka, Bieśnik oraz Łużna. Odbyły się one na stadionie sportowym w Łużnej.  Zawody podzielone były na dwie części, czyli sztafeta oraz tak zwana „bojówka”.

Pokaz sprzętu hydraulicznego

pokaz

Dzisiejszego dnia tj. 6 lipca 2013r. na terenie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach odbyły się pokazy sprzętu hydraulicznego. Przedstawiciele różnych firm prezentowali swoją ofertę oraz omawiali zalety swoich produktów.  Grupa druhów z naszej jednostki również w nich uczestniczyła, ponieważ w krótkim czasie planowany jest zakup takiego sprzętu.

Dachowanie na prostej

1

Dnia 4 lipca nasza jednostka została wezwana do wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr. 977, w miejscowości Łużna, koło firmy GRILEX. Kierowca terenowego Suzuki, nie zachował ostrożności podczas wyprzedzania pojazdu. Zderzył się z pojazdem, który rozpoczął wcześniej manewr wyprzedzania, następnie odbił się od niego przez co stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik po czym dachował w rowie. Na miejscu pracowała jednostka naszej straży, zastęp JRG Gorlice, karetka pogotowia oraz Policja. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie doznał poważniejszych obrażeń.

Podtopienia i stan klęski żywiołowej w Łużnej

4

Dni 11 oraz 12 czerwca to dla nas bardzo pracowite dni. To wtedy dochodziło do wielu podtopień garaży, piwnic czy budynków gospodarczych. Nasza jednostka była również wzywana do wypompowania wody ze studzienek kanalizacyjnych, które nie były w stanie gromadzić tak dużych ilości wody. Strażacy zostali także wezwani aby usunąć powalone drzewo, które blokowało ruch na jednej z dróg w naszej miejscowości. Wszystko to za sprawą intensywnych opadów deszczu. Stan wód w rzekach znacznie się podniósł.
Dnia 11 czerwca, w naszej gminie ogłoszony został stan klęski żywiołowej. Jednostka została postawiona w stan gotowości bojowej. Zarówno kolejnego dnia sytuacja nie uległa zmianie. Nasi strażacy zostali wezwani do jednostki o godzinie 7.30. Wyjazd dotyczył wypompowania wody z zalanej piwnicy.

Poświęcenie nowego wozu bojowego

2

Dnia 19 maja, nasza jednostka świętowała poświęcenie nowego wozu bojowego Mercedes-Benz Atego. Uroczystość rozpoczęła ceremonialna msza święta, sprawowana przez ks. proboszcza Stanisława Kubonia. Ksiądz w swoim kazaniu mówił przede wszystkim o wyrzeczeniach i poświęceniach strażaków podczas służby sprawowanej dla ratowania życia ludzkiego. W mszy licznie uczestniczyli ochotnicy ze strazy pożarnej oraz poczty sztandarowe z okolicznych jednostek OSP, takich jak Szalowa, Biesna czy Wola Łużańska. Po nabożeństwie na, parkingu przy kościele nastąpiło poświęcenie nowego samochodu oraz sprzętu znajdującego się na jego wyposażeniu, aby dobrze sprawował się w posłudze innym ludziom.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress